Wielki tenis jest jednym z najbardziej popularnychsport we współczesnym świecie. Codziennie idzie dużo turniejów z różnymi pulami od 15 tysięcy do $ 2,5 miliona w walucie amerykańskiej. Pierwsze rakiety świata

zasady tenisa
Znajome dla całego świata, są osobamikorporacje produkujące artykuły sportowe. Wszyscy znają Marię Szarapową, Serenę Williams, Raphaela Nadala i innych znanych tenisistów. Pierwsze zawody tenisowe odbyły się w odległym 1884 roku, od tego czasu gra się rozwinęła, a zasady wielkiego tenisa ciągle się zmieniają. W tym artykule omówimy je.

W meczu tenisowym dwaprzeciwnik lub dwie drużyny składające się z dwóch osób. Zarówno męskie, jak i damskie single i debile odbywają się. Często zdarzają się mistrzostwa wśród mieszanych drużyn.

Zasady wielkiego tenisa mówią, że piłka powinnaAby wejść do gry przy pomocy rakiety przez jednego z graczy. Prawo do wykonania zgłoszenia od jednego rywala do innego w kolejności zwrotu. Podając piłkę, gracz musi udać się do specjalnej części boiska. Odbiorca nie powinien pozwolić, aby piłka uderzyła o powierzchnię piłki na połowie boiska więcej niż jeden raz. Aby wprowadzić piłkę do gry, gracze tenisa otrzymują 20-25 sekund.

szkoła tenisa
Gry są podzielone na punkty, gry i sety. Aby wygrać, zgodnie z zasadami dużego tenisa, gracz musi zdobyć 15-30-40 punktów i wygrać kolejny rajd. Jeśli konto w grze staje się równe 40-40, gracze nadal grają różnicę w dwóch wygranych loteriach. Oznacza to, że jeśli jeden z graczy wygrał boisko, to otrzymuje on literę "A" - Advantage, po czym musi wygrać jeszcze jeden raz w grze.

Aby wygrać cały zestaw, graczmusisz zdobyć sześć punktów. Gdy licznik osiągnie wartość 5: 5, gracze nadal grać dopóki różnica w obu grach. Jeżeli wynik wynosił 6: 6, to jest przypisany do tie-break, w którym grał siedem rund. Liczba zestawów może się różnić w zależności od turnieju i płci uczestników. Na przykład, co do zasady, kobiety odegrały mniej niż 3 zestawy, natomiast u mężczyzn liczba ta może wzrosnąć do pięciu, a mecz często trwa dłużej niż cztery godziny. Po trzy zestawy w męskiej konfrontacji i dwoma zestawami u kobiet ogłosił przerwę w dziesięć minut - więc zapoznać się z regulaminem tenisa.

świetna gra w tenisa
Jeśli gracz uważa, że ​​piłka się udałana linii sądowej, a sędziowie przegapili ten punkt, może poprosić o "wyzwanie", w którym "oko jastrzębia" zostanie udowodnione przez powtórkę wideo, czy piłka trafi na boisko, czy nie. Dodatkowo na wieży w tenisie jest sędzia, kieruje się zasadami wielkiego tenisa i wydaje odpowiedni werdykt. Jest wspomagany przez sędziów na linii, którzy również określają, czy piłka nie ma, czy nie.

Zasady wielkiego tenisa pisane są nie tylko dlazawodnicy i sędziowie. Istnieją również normy etyczne. Na przykład złym tonem ze strony fanów są krzyki i wszelkie zakłócenia dla sportowców. I tenis regularnie wyzwanie Decyzja sędziego jest również uważany za przejaw arogancji i braku szacunku, pomimo faktu, że to tylko gra sportowa. Wielki tenis w swojej historii obfituje w niewybaczalne emocje ze strony graczy.

Najlepsze sposoby na zrozumienie i odczucie wszystkiegozasady i subtelności gry będą najczęściej grać w tenisa. Szkoła tenisa jest obecna w prawie każdym mieście, co ułatwia znalezienie sądu i partnera odpowiedniego poziomu.